Otsing sellest blogist

UUS!!!

Raku jagunemine: Mitoos

Rakutsükkel Mõned rakud meie kehas ei ole jagunemisvõimelised nagu näiteks mõned närvirakud ja punased vererakud. Enamus rakkudest aga kasva...

reede, 12. mai 2023

Black Dahlia

Elizabeth Shorti elulugu

Varajane lapsepõlv

miakirshner

Mia Kirshner mängib Elizabeth Lühikest, 2006.

Elizabeth Short sündis 29. juulil 1924 Hyde Pargis, Massachusettsis. Vahetult pärast lapse sündi kolisid tema vanemad pere Massachusettsi osariiki Medfordi. Elizabethi isa Cleo Short tegeles elavate minigolfiradade kavandamise ja ehitamisega. Kui 1929. aastal tabas suurt depressiooni, hülgas ta oma naise Phoebe Shorti ja oma viis tütart. Cleo jätkas oma enesetapu võltsimist, jättes oma tühja auto silla lähedusse, mis viis ametivõimude arvates, et ta on hüpanud allpool asuvasse jõkke.


Phoebe jäeti depressiooni raskete aegadega toime tulema ja ta pidi viis tüdrukut omaette üles kasvatama. Oma pere toetamiseks töötas Phoebe mitu tööd, kuid enamik Lühikese pere rahast tuli riigiabist. Ühel päeval sai Phoebe kirja Cleost, kes oli kolinud Californiasse. Ta vabandas ja teatas Phoebele, et soovib tema juurde koju tulla; naine aga keeldus teda uuesti nägemast.


Elizabeth, tuntud kui Betty, Bette või Beth, kasvas üles ilusaks tüdrukuks. Talle öeldi alati, et ta nägi välja vanem ja käitus küpsemana, kui ta tegelikult oli. Ehkki Elizabethil olid astma- ja kopsuprobleemid, pidasid sõbrad teda ikkagi väga elavaks. Elizabeth sai kinnitust filmidele, mis olid Lühikese perekonna peamine taskukohase meelelahutuse allikas. Teater võimaldas tal põgeneda tavalise elu rabeduse eest.


Kuidas teised teda kirjeldaksid?

"Bette oli kui portselanist Hiina nukk, millel olid kaunid silmad - mõelge neile kui sinistele, kuid mõnikord muutuvad need sõltuvalt kantavast värvist ja muutuvad rohekaks." - Anna Dougherty, Medfordi klassivend


"Proua. Lühike oli teiste tüdrukutega väga range. Nad kolisid umbes 1937. aastal külalisõdede ühingu kõrval asuvasse kolmekorruselisse majja, kuid Bette polnud nende kolimise ajal nendega kaasas. Ta oli TB-ga laste suvelaagris. " - Eleanor Kurz, Medfordi naaber ja sõber


Ta oli alati sõbralik, pole kunagi sõnade pärast kaotanud. Ja see polnud ainult see, et ta oli nii ilus. Ilusaid tüdrukuid on palju. Seal oli midagi muud. Ta oli keegi, keda teile meeldis vaadata, sellised tüdrukupoisid võivad hiilida, aga kui ta sinuga räägiks, oleks ta keelega seotud. Ja see tema jalutuskäik. Seda ei pandud. Ta kõndis seda teed alati, isegi juunioride arvestuses. Arvasin alati, et kui tal oleks klaas vett peas, ei tilkaks ta tilkagi. " - Bob Pacios, Medfordi naaber ja klassivend


“Bette oli hea, armas, naljakas, ei takerdunud, alati peatus ja vestles, pani sind tundma. Ja milline jalutuskäik. Veoautojuhid ja mehed vahtisid teda tänaval kõndides. Oli ime, et Salemi tänaval mööda kõndides polnud enam veoautoõnnetusi. Ta tundus lihtsalt nii graatsiline, kuid pilkupüüdev, midagi vaadata. ” - Dorothy Hernon, Medfordi naaber


Dottie [Elizabethi õde], Bette ja mina olime filmitähtedeks. Me kõik olime filmitähtedest sisse põimitud, tähed rabasid. Kulutatud tunnid rääkisid filmistaaridest, Hollywoodisse minekust. Esinesime laval lühikese esiküljega. Igal reedel, niipea kui laululehed ilmusid, kogunesime oma raha, saime uusimad lehed ja veetsime tunde lauldes. Bette jäljendas Deanna Durbini. Kõndis nagu tema, rääkis nagu tema ja minu silmis laulsid tema moodi. ” - Eleanor Kurz, Medfordi naaber ja sõber


“Ta juuksed olid väga tumedad, mustad. Talle meeldis imetleda ... Kellelgi polnud temast halbu mõtteid. Mulle ta lihtsalt meeldis ... Kui te nägite Bette Shortsi, ei saanud te teda unustada. ” - Emma Pacios, Medfordi naaber ja sõber


Teekond Californiasse

Kui Elizabeth oli vanem, pakkus Cleo residentuuri koos temaga Californias, kuni ta suutis leida töö. Elizabeth oli varem töötanud restoranides ja teatrites, kuid ta teadis, et tahab Californias kolides olla staar. Filmihuvilistest ajendatuna pakkis Elizabeth oma asjad kokku ja asus 1943. aasta alguses elama Cleosse Californias Vallejoosse. Ei läinud palju aega, enne kui nende suhted pingesse läksid. Tema isa pani teda laiskuse, halva majapidamise ja tutvumisharjumuste pärast karjuma. Lõpuks viskas ta Elizabethi välja 1943. aasta keskel ja naine oli sunnitud enda eest võitlema.


Elizabeth taotles tööd kassapidajana Postimehe vahetuses Camp Cooke'is. Teenindajad märkasid teda kiiresti ja ta võitis iludusvõistlusel “Camp Cooke Camp Cutie” tiitli. Elizabeth oli aga emotsionaalselt haavatav ja abielus pitseeritud püsiva suhte järele meeleheitel. Levis levik, et Elizabeth ei olnud “kerge” tüdruk, kes hoidis teda kodus enamasti kuupäevadel asemel. Ta muutus Camp Cooke'is ebamugavaks ja lahkus sõbranna juurde, kes elas Santa Barbara lähedal.

black_dahlia_mugshot

Elizabeth Shortsist tehtud ekraanipilt, 23. september 1943.

Selle aja jooksul, 23. septembril 1943. aastal oli Elizabeth ainus seadustega kursis. Ta oli väljas sõprade seltskonnaga restoranis väljas, kuni omanikud politsei kutsusid. Elizabeth oli toona alaealine, nii et talle tehti broneering ja talle tehti sõrmejäljed, kuid seda ei laaditud kunagi. Politseinikul oli temast kahju ja ta korraldas, et Elizabeth saadetakse tagasi Massachusettsi. Ei läinud kaua enne seda, kui Elizabeth naasis Californias, seekord Hollywoodis.


Los Angeleses kohtus Elizabeth piloodiga, kelle nimi oli leitnant Gordon Fickling, ja armus. Ta oli seda tüüpi mees, keda ta oli otsinud, ja tegi kiiresti plaane temaga abielluda. Kuid kui Fickling Euroopasse saadeti, siis tema plaanid peatusid.

Elizabeth Short and Matt Gordon, sometime between 1943 and 1945.

Elizabeth Short ja Matt Gordon, millalgi aastatel 1943–1945.

Elizabeth võttis paar modelleerimistööd, kuid tundis end oma karjääri suhtes siiski heidutatuna. Ta läks tagasi ida poole, et veeta pühad Medfordis, enne kui elas Miami sugulaste juures. Ta alustas teenindajate kohtingut, abielu oli tal endiselt meeles ja armus taas pilooti, ​​seekord nimega major Matt Gordon. Ta lubas pärast Indiasse saatmist temaga abielluda. Gordon tapeti aga tegevuses, jättes Elizabethi südame veel kord südamesse. Elizabethil oli leinaperiood, kus ta rääkis teistele, et Matt oli tegelikult olnud tema abikaasa ja et nende laps suri sünnitusel. Kui ta hakkas taastuma, üritas ta naasta oma vanasse ellu, pöördudes oma Hollywoodi sõprade poole.


Üks neist sõpradest oli Gordon Fickling, tema endine poiss-sõber. Nähes teda Matt Gordoni võimaliku asendajana, hakkas naine talle kirjutama ja kohtus temaga Chicagos, kui ta oli mõni päev linnas. Varsti kukkus ta tema jaoks peaga jälle üle pea. Elizabeth nõustus temaga Long Beachis liituda, enne kui ta kolis tagasi Californiasse, et jätkata oma unistuse täitmist filmides.


Elizabeth lahkus Los Angelesest 8. detsembril 1946, et minna bussiga San Diegosse. Enne lahkumist oli Elizabeth väidetavalt millegi pärast mures. Elizabeth oli viibinud Mark Hanseni juures, kes ütles järgmist, kui teda 16. detsembril 1949 Frank Jemisoni poolt küsitleti.

Frank Jemison: "Kui ta elas kantslerikorterites, tuli ta teie majja tagasi ja sai meile?"

Mark Hansen: „Ma ei näinud teda, aga ta istus seal ühel õhtul, kui ma koju lebasin, Anniga umbes kell 5.30, kell 6.00 - istus ja nuttis ning ütles, et peab sealt minema. Ta nuttis hirmust - ühte ja teist, ma ei tea. ”

Sel ajal kui Elizabeth San Diegos viibis, sõbrunes ta noore naisega, kelle nimi oli Dorothy French. Dorothy oli asteekide teatri vastutüdruk ja oli leidnud, et Elizabeth magas pärast õhtust etendust ühes istmes. Elizabeth ütles Dorothyle, et lahkus Hollywoodist, kuna näitlejannaks oli töö leidmine sel ajal aset leidnud näitleja streikidega keeruline. Dorothy tundis temast kahetsust ja pakkus talle paariks päevaks ema koju jääda. Tegelikult päädis Elizabeth seal magamisega üle kuu.


Tema lõpupäevad

Elizabeth tegi prantsuse pere jaoks vähe majapidamistöid ja jätkas hilisõhtul pidutsemis- ja tutvumisharjumusi. Üks meestest, keda ta armus, oli Robert “Red” Manley, Los Angelese müügimees, kellel oli kodus rase naine. Manley tunnistas, et teda meelitas Elizabeth, kuid väitis, et ta ei maganud temaga kunagi. Kaks neist nägid teineteist paar nädalat sisse ja välja ning Elizabeth palus tal sõita tagasi Hollywoodi. Manley nõustus ja valis ta Prantsuse majapidamisest 8. jaanuaril 1947. Ta maksis selle öö eest tema hotellituba ja läks koos temaga peole. Kui nad kahekesi hotelli tagasi jõudsid, magas ta voodil ja Elizabeth magas toolil.

biltmore-hotel-pershing-square-1927

Biltmore hotell vaatega Pershingu väljakule, Los Angeles, 1927.

Manley kohtus 9. jaanuari hommikul ja naasis hotelli keskpäeva paiku Elizabethi valima. Ta rääkis talle, et naaseb Massachusettsi, kuid kõigepealt oli tal vaja kohtuda oma abieluõega Hollywoodi Biltmore'i hotellis. Manley juhatas ta sinna, kuid ei kleepunud. Tal oli kohtumine kell 6:30 P.M. ega oodanud Elizabethi õe saabumist. Kui Manley viimati Elizabethi nägi, tegi ta hotelli fuajees telefonikõnesid.


Manley ja hotelli töötajad olid viimased, kes nägid Elizabeth Shortit elusana. Los Angelese politseiosakonna teatel nägi teda pärast 9. jaanuari 1947 ainult Elizabethi tapja. Ta oli kadunud kuus päeva Biltmore'i hotellist, enne kui tema surnukeha leiti 15. jaanuari 1947 hommikul vabadest partiidest.

Kuritegevuse stseen

Hommik, mida mäletada

Betty Bersinger, date unknown.

Betty Bersinger, kuupäev teadmata.

15. jaanuar 1947 oli Los Angelese jaoks külm ja tuhm hommik. Kohalik perenaine Betty Bersinger lahkus kodust Nortoni avenüü linnas Leimerti pargi osas. Ta suundus kingaremonditöökoda ja viis oma kolmeaastase tütre endaga kaasa. Kui nad kaks kõndisid mööda tänavat ja lähenesid Nortoni ja 39. nurgale, möödusid nad paljudest kõnniteedega piirnevatest vabadest partiidest. Kui II maailmasõda tabas, oli Inglite linnas areng aeglustunud. Kuna sõda oli lõppenud alles poolteist aastat varem, oli ehituse taaskäivitamine aeglane. See jättis partiid hüljatud ja jubedaks, mis pani Betty juba hommikul äärepealt seisma.


Sel ajal, kui Betty kõnniteel kõndis, märkas ta umbrohu hulgas midagi valget. Ta ei mõelnud sellest alguses kuigi palju, kuna paljud inimesed viskavad vabadesse partiidesse prügikasti. Objektile pilku tehes arvas ta esialgu, et keegi on poest mannekeeni visanud. Välja visata tundus veider ese ja veelgi kummalisem oli see, et mannekeen oli poolitatud. Betty jätkas kõndimist, kuid miski juhtis ta tähelepanu mannekeenile. Lähemal uurimisel mõistis ta, et mannekeen polnud üldse mannekeen - tegelikult oli naine pooleks lõigatud. Betty andis paanikasse sattunud kilju ja viis tütre õudse vaatepildi juurest eemale. Ta tormas kiiresti lähedalasuva maja juurde politsei kutsuma.


Ohvitserid Frank Perkins ja Will Fitzgerald saabusid sündmuskohale mõne minuti jooksul. Kui nad märkasid pooleks lõigatud naise palja keha, suutsid nad Betty Bersingeri juttu kinnitada ja kutsusid kohe varundamist.

t1217583-08

Elizabeth Short pärast seda, kui politsei kattis tema keha kuriteopaigal riidega, vägivallatundemärkideta surnukeha, 15. jaanuar 1947.

Los Angelese politseiosakond märkis, et naise surnukeha näis olevat poseeritud. Naine lamas selili, üle õlgade üles tõstetud käed, jalad olid sirutatud väändunud näitamisega. Tema kehas olid jaotustükid ja hõõrdumised ning tema suu oli viilutatud, et naeratust kõrva vahelt laiendada. Uurijad arvasid, et ta oli mitu päeva randmete, pahkluude ja kaela köiejälgede tõttu kinni seotud ja piinatud. Tema alasti keha oli pooleks lõigatud, täpselt talje kohal.


Naise kehal ei olnud verd ja ka tema all oleval rohul polnud verd. Uurijad tegid kindlaks, et ta pidi olema tapetud mujal, puhastatud verest ja visatud vabasse partiisse üleöö.


Detektiiv leitnant Jesse Haskins kirjeldas surnukeha seisundit, kui ta esimest korda kuriteopaigale jõudis:

„Keha lebas peaga põhja poole, jalad lõuna poole, vasak jalg oli viis tolli kõnniteest läänes… Keha lamas näoga ülespoole ja maha lõigatud osa kihutati umbes kümme tolli, ülemise osa poole. kere alumisest osast… seal oli rehvirada otse vastu tee äärekivi ja seal oli see, mis sellel rehvimärgil näis olevat võimalik verine kanna märk; ja väga madalal äärekivil oli üks verepunkt; ja sõiduteel lamas tühi pabertsemendi kott ja sellel oli ka veretilk… See oli toodud mujalt mujalt. Keha oli puhas ja näis olevat pesta.“

Kuigi LAPD pidi tapmisi sageli uurima, muutis selle juhtumi kohutav olemus selle peamiseks prioriteediks. Lihtsalt mitte iga päev leiti naine kõnnitee kõrval kaheks lõigatud. Kapten John Donahoe määras juhtumile kaks vanemdetektiivi: detektiivseersant Harry Hansen ja detektiiv Finnis Brown.


Selleks ajaks, kui Hansen ja Brown said oma korraldused ja sündmuskohale saabusid, olid uudised õudse mõrva kohta juba levinud. Kuritegevuse koht oli reporterite, fotograafide ja uudishimulike pealtvaatajate seltskonnaga. Hansen oli raevukas, et tsiviilisikud ja hooletud ametnikud trampisid kuriteopaiga ja hävitasid asitõendeid, nii et ta käskis üldsusel ala viivitamatult puhastada. Samal ajal kui detektiivid kuriteopaiga uurisid, toimetati naise surnukeha Los Angelese krahvkonda. LAPD soovis teda võimalikult kiiresti tuvastada. Nad tõstsid tema sõrmejäljed ja pidid neid turvaliselt FBI peakorterisse Washingtonis, D.C. Kuid tollal aset leidnud tugevad talvetormid võisid tuvastamisnõude edasi lükata kuni nädalaks. See oli liiga palju aega, et raisata tapmisjuurdluseks.


Ohvri tuvastamine

Elizabeth Shorti sõrmejäljed.

Ajakirja The Herald-Express tegevtoimetajat abistav Warden Woolard oli nõus LAPD-d nende uurimisel abistama. Ajaleht oli hiljuti ostnud uut tehnoloogiat nimega “Soundphoto”. Woolard arvas, et ta võib kasutada naise sõrmejälgede FBI-le saatmiseks seadmeid “Soundphoto”. Kui Woolard rääkis LAPD kapten Jack Donahoe'ga oma ideest, käivitati see kohe.


Kui sõrmejäljed esmakordselt FBI-le edastati, ei saanud neid lugeda. Herald-Expressi fotograaf Russ Lapp soovitas neil enne uuesti FBI-sse saatmist labori protsess ümber pöörata ja kasutada väljatrükke negatiividena. Samuti puhus Lapp väljatrükke kuni 8 × 10, mis tegi neist piisavalt suured, et FBI spetsialistid saaksid neid selgelt lugeda. Nende loetavate väljatrükkidega tuvastas FBI ohvrina kahekümne kaheaastase Elizabeth Shorti. Niipalju kui nad teadsid, oli ta viimati elanud Santa Barbaras ja töötanud sekretärina Camp Cooke'is.


Koroneri aruanne

Kuni FBI tuvastas Elizabeth Shorti, uuriti tema keha koroneri kabinetis. Lahkamisel ilmnesid näole ja pähe mitu pitsitust. Kehal polnud spermat, kuna tapja oli keha puhtaks pesnud. Tema häbemepiirkonnast tehti arvukalt ristlõikega lõikeid ja häbememokad olid käsitsi eemaldatud. Suurem osa tekitatud kahjudest näis olevat olnud surmajärgne, sealhulgas ohvri keha lõhestamine talje kohal. Ametlik surmapõhjus oli „aju põrutusest ja näo limaskestadest tingitud hemorraagia ja šokk“.

short1

Elizabeth Shorti surmatunnistus, mille kohaselt oli tema otsene surmapõhjus „verejooks ja šokk“ aju põrutuse ja näo lõhede tõttu.


Juurdlus algab

Herald-Expressil oli juhtumi kohta teavet ja LAPD oli kannatanu tuvastanud. Paberi ja LAPD sümbiootiline suhe hakkas aga nihkuma. Ajakirja The Herald-Express omanik William Randolph Hearst oli uskumatult jõukas ja tal olid stabiilsed ajakirjanikud, kes avastasid müügivihjeid ja väärtuslikke tõendeid Elizabeth Shortsi juhtumi kohta. Ta oli nõus seda olulist teavet LAPD-le jagama - hinna eest. Hearst tegi ettepaneku, et The Herald-Express jätkaks vihjete uurimist ja talle antaks ainuõigus ning LAPD-l oleks juurdepääs kogu teabele, mille reporterid paljastasid. Ehkki LAPD kapten Donahoe ei olnud nende tingimustega eriti rahul, oli ta juhtumi kohta teabe saamiseks meeleheitel ja võttis pakkumise vastu.

Herald-Expressi ümberkirjutamise mees Wayne Sutton määrati Elizabeth Shortsi ema Phoebe Shorti asukohaks Massachusettsi osariigis Medfordis. Sutton leidis kiiresti Phoebe ja seejärel kästi tal anda talle teada oma tütre surmast.

Sutton teadis aga, et kõigepealt on vaja hankida teavet Elizabeth Shortsi kohta. Tema ema oleks tõenäoliselt Elizabethist teabe edastamiseks liiga raputatud, kui ta oleks talle alguses kohutavad uudised avaldanud. Sutton sai Elizabeth Shorti kohta teavet, viidates, et ta oli võitnud Los Angeleses iludusvõistluse. Phoebe armastas rääkida oma ilusast tütrest ja oli nõus rääkima Suttonile kõike, mida ta teada tahtis. Kui ta oli oma teabe kätte saanud, käskis Suttoni boss tal öelda Phoebele jõhker tõde.


Phoebe Short ei uskunud teda. Ta ei saanud aru, et tütar oli surnud, mõrvamisest rääkimata. LAPD pidi võtma ühendust kohalike Medfordi politseiametnikega ja saatma nad lühikesele elukohale, et rääkida Phoebe'ile isiklikult, enne kui ta uudised vastu võtab.


Herald-Express sai varsti anonüümsete teadete ja näpunäidetega, millest mõned osutusid kasulikeks. Üks anonüümne helistaja rääkis ajakirjanikele, et Elizabeth hoidis enda ja oma sõprade fotoalbumeid pagasiruumis. Chicagost Los Angelesse toimetades oli pagasiruum kadunud; The Herald-Express otsustas selle siiski ümber paigutada. Nad leidsid selle Greyhound Expressi jaamas Los Angelese kesklinnas. Nad saaksid lõpuks illustreerida Elizabeth Shortsi lugu fotodega endast, oma sõpradest ja armukestest.

17. jaanuaril 1947 ilmus The Herald-Expressi esilehele Elizabeth Shorti foto. Ajaleht oli teda nimetanud „Black Dahliaks” - nimeks, mis püsib endiselt alles seitsekümmend aastat hiljem.

Juurdlus jätkub

Tapja analüüsimine

Black Dahlia juhtumi uurijatel oli Elizabeth Shortsi tapja kohta kaks peamist teooriat. Üks oli see, et Elizabeth polnud oma tapjaga enne surma kohtunud ja teine teooria oli see, et ta tundis teda juba varem. Politsei veenis viimast varianti Elizabethi surnukehal esinevate moonutuste tõttu, mis olid isikliku vendetta märgid.


FBI kriminaalprofiil ja autor John Douglas arvasid, et tapja pidi Elizabethi hästi tundma ja oli temaga emotsionaalselt kiindunud. Surnukehale kohutav vägivald ja surnukeha avalikule väljapanekule jätmine viitaks sellele, et tapja soovis, et maailm näeks Elizabeth Shortsi ja õiguserikkumisi, mida ta uskus, et ta oli temaga teinud.

Dr. De River, February 15, 1930.

Dr De River väljaspool Highland Parki vanglat 12. jaanuaril 1949.

Teises katses tapja meelt analüüsida püüdis The Herald-Express välja dr Paul De Riveri eksperdiarvamuse juhtumi kohta. De River kirjutas paberile sarja artikleid, millest järeldati, et tapja oli sadist, kes soovis domineerida Elizabeth Shorti üle. Ta soovitas: “Tapmisepisoodi ajal oli tal võimalus hankida mõjusid kahest allikast - omaenda jõutundest ja teise vastupanu ületamiseks. Ta oli peremees ja ohver ori ”.


Samuti vihjas De River, et tapja võis olla nekrofiil. Ta ütles: "Samuti tuleb meeles pidada, et seda tüüpi sadistidel on uudishimu ülirikkuses ja nad veedavad tõenäoliselt palju aega oma ohvritega pärast seda, kui elutark on vilkunud ja surnud".


Saabuvad tõendid

black-dahlia-murder-letter-1

Üks Herald-Expressi kätte saadud Black Dahlia kirju, kuupäev teadmata.

23. jaanuaril 1947 sai eksamineerija kõne mehelt, kes väitis end olevat Elizabeth Shortsi tapja. Ta ütles toimetajale J. H. Richardsonile, et ta on ärritunud sellega, kuidas lugu paberites räägiti. Oma pakkumise tõendamiseks pakkus ta Elizabeth Shortsi asjad paberile. Kontrollija sai järgmisel päeval anonüümselt saatjalt ajakirjaväljalõigete vormistatud paketi ja kirja. See pakett sisaldas Elizabeth Shortsi sünnitunnistust, visiitkaarte, fotosid ja aadressiraamatut, mille kaanel oli nimi “Mark Hansen”. Mark Hansenist, kes oli varem lubanud Elizabeth Shortil tema juurde jääda, sai tema mõrvas peamine kahtlusalune.


Elizabeth Shortsi käekott ja kinga leiti prügikastist samal päeval, kui The Examiner selle paki kätte sai. Need esemed leiti vaid mõne miili kaugusel vabadest partiidest, kuhu Elizabethi surnukeha oli viidud. Need esemed tuvastas Robert M. “Punane” Manley, enne kui LAPD teda enam kahtlustatavana ei näinud. See võis olla tapja peamine viga. Tõenäoliselt ei uskunud ta, et esemeid seostatakse Elizabeth Shortsi mõrvaga, kuid need olid siiski olemas. Esemete asukohast selgus, et tapja asus suure tõenäosusega jalutuskäigu kaugusel nii vabanenud partiist kui ka piirkonnast, kuhu asjad olid maha visatud.

Varsti hakkas Los Angelese eri ajalehtede kontoritesse, sealhulgas The Herald-Expressi ja The Examinerisse, levima rohkem kirju. Nendes kirjades olid ajalehtede ja ajakirjade väljavõtted, mis olid kooskõlas esimese kirja, mille politsei sai koos Elizabeth Shortsi asjadega, ilmumisega. Ühes neist The Herald-Expressile saadetud kirjadest oli kirjas: “Ma annan Dahlia tapmise juhul, kui saan 10 aastat. Ärge proovige mind leida. ”

d0445b900f

Üks eksamineerijalt laekunud Black Dahlia kirjast, kuupäev teadmata.

LAPD sai Elizabeth Shortsi juhtumi jaoks palju anonüümseid näpunäiteid, peamiselt kõnede vormis. Enamik neist näis siiski petlikena. Saabunud kirjad anti ajalehtede kontoritest üle LAPD-le. Mõni neist kirjadest sai ka Los Angelese ringkonnaprokurör, kes suunas need seejärel LAPD-le. Need kirjad näisid olevat pärit mõrvarilt ja tundus, nagu ta üritaks LAPD detektiivide ära kiusata. Tema sõnumid olid sageli keerulised ja segased, põhjustades detektiividele palju aega nende dešifreerimiseks. Kõik LAPD-le saadetud andmed (sealhulgas kirjad, Elizabeth Shortsi turvakaart ja fotod) olid loputatud bensiiniga, mistõttu kohtuekspertiisi läbiviijad ei suutnud tõenditest sõrmejälgi maha võtta. Paljud kirjad näisid samuti andvat valeandmeid, tuginedes viisile, kuidas uurijad neid dešifreerisid, ega olnud Black Dahlia juhtumi lahendamisel eriti abiks.

Kahtlustatavad

Meeleheitel autojuht

Tänu sellele, kuidas Elizabeth Short lõigati puhtalt kaheks, oli LAPD veendunud, et tema mõrvaril on mingisugune meditsiiniline väljaõpe. FBI 25. veebruari 1947. aasta kirja kohaselt: 

„ELIZABETH SHORT'i keha lahtilõikamise viis on osutanud võimalusele, et mõrvar oli inimene, kes on meditsiinitöös mõnevõrra kogenud. Los Angelese politseiosakond on võtnud endale kohustuse otsida kahtlustatavaid nii piirkonna meditsiini- ja hambakoolides kui ka teiste tudengite seas, kellel on inimese anatoomiaga midagi pistmist. ”

Lõuna-California ülikool täitis LAPD-d ja saatis neile nimekirja oma meditsiiniüliõpilastest. Seda näitab FBI 6. märtsi 1947. aasta kiri:

17. jaanuaril 1947 ilmus The Herald-Expressi esilehele Elizabeth Shorti foto. Paber oli teda nimetanud „Mustaks Daaliaks” - nimeks, mis püsib endiselt alles seitsekümmend aastat hiljem.

Esimene, keda kahtlustati Elizabeth Shortsi mõrvas, ei kuulunud siiski nende meditsiinitudengite hulka. Tema nimi oli Robert “Red” Manley. Manley oli üks viimaseid inimesi, kes nägi Elizabeth Shortit elusana. Kuna tema 14. ja 15. jaanuari alibi oli kindel ja kuna ta läbis kaks valedetektori testi, laskis LAPD ta minema.


Algsed kahtlusalused

Musta Dahlia juhtumi keerukuse tõttu kohtlesid esialgsed uurijad kahtlustatavana kõiki inimesi, kes tundsid Elizabeth Shortsi. 1947. aasta juuniks oli politsei töötanud läbi ja likvideerinud seitsekümmend viis kahtlusalust. Detsembriks 1948 olid detektiivid kaalunud kokku 192 kahtlustatavat.


Umbes kuuskümmend inimest tunnistas Elizabeth Shortsi mõrvas süüdi, kuid Los Angelese ringkonnaprokurör pidas elujõulisteks kahtlusalusteks vaid 22 inimest.


Need, kellel on rasvases kirjas nimetus, on ka praeguses kahtlusaluste nimekirjas.

  • Mark Hansen
  • Carl Balsinger
  • C. Welsh
  • Sergeant “Chuck” (name unknown)
  • John D. Wade
  • Joe Scalis
  • James Nimmo
  • Maurice Clement
  • A Chicago police officer
  • Salvador Torres Vera (medical student)
  • Doctor George Hodel
  • Marvin Margolis (medical student)
  • Glenn Wolf
  • Michael Anthony Otero
  • George Bacos
  •  Francis Campbell
  • “Queer Woman Surgeon”
  • Doctor Paul DeGaston
  • Doctor A.E. Brix
  • Doctor M. M. Schwartz
  • Doctor Arthur McGinnis Faught
  • Doctor Patrick S. O’Reilly

Praegused kahtlusalused

Kui mõnele algsest kahekümne kahest kahtlustatavast tehti allahindlus, on tekkinud ka uusi kahtlustatavaid. Erinevad autorid ja eksperdid on arutanud järgmisi kahtlustatavaid ning neid peetakse praegu Musta Dahlia mõrvas peamisteks kahtlusalusteks.


Vastavatele lehtedele liikumiseks klõpsake igal nimel.

 BLACK DAHLIA

1947. aasta Elizabeth Shorti mõrv

Silmapaistvad teooriad

Võimalik sarimõrvar

021

Suzanne Degnan, kuupäev teadmata

6-aastane Suzanne Degnan rööviti tema kodust Chicagos 1946. aasta jaanuaris. Mõni päev hiljem anonüümse näpunäite põhjal leidis politsei läheduses asuvas kanalisatsioonis osa tema eemaldatud kehast. Algselt arreteeriti tema mõrva eest koristaja Hector Verburgh, kes elas Degnansis. Chicago politsei väitis, et nad olid tema juhtumi lahendanud; Verburgh vabastati mitu päeva hiljem süüdistuseta. Hiljem määrati talle 1948. aastal 20 000 dollarit valearreteerimise ja politsei jõhkruse eest.


William Heirens arreteeriti 1946. aasta suvel sissemurdmise eest Degnani naabruses. Heirensi arutati Degnani mõrva pärast, enne kui ta end lõpuks tappa tunnistas. Ta oli seotud kahe täiendava mõrvaga alates 1945. aastast kohtuprotsessi ajal ning mõisteti süüdi ja mõisteti Illinoisi karistussüsteemis kolmeks järjestikuseks eluajaks.

d3f298390bdb7352a9ddfd1f2af18068

William Heirens, kuupäev teadmata

Teoreetiliselt arvatakse, et Elizabeth Shortsi mõrval võib olla seos selle 1946. aasta mõrvaga ja kuueaastase Suzanne Degnani lahkamisega. LAPD kapten Donahoe avaldas avalikult, et tema arvates võisid kaks mõrva olla seotud. Elizabeth Shortsi surnukeha leiti Norton Avenüüst, kolm ruutu Degnan Boulevardist läänes. Degnan oli noore tüdruku Suzanne perekonnanimi. Samuti näis olevat sarnasusi Degnani väljamakseteate kirjutatud töö ja Black Dahlia juhtumis saadud kirjade vahel. Mõlemas töös kasutati suurtähtede ja väiketähtede segu. Näiteks sisaldas Degnani noot lauset: “Blaze This FoR heR SAFTY”. Mõlemad sisaldasid ka võrdlevat, deformeerunud tähte P ja neil oli täpselt sama moodi ajakirjaväljalõigetest moodustatud sõna. Nii Suzanne Degnan kui ka Elizabeth Short olid eraldatud ja verd tühjendatud.


Kui William Heirens teenis Degnani mõrva eest elu vanglas, kahtlustavad mõned, et ta võis tappa ka Elizabeth Shortsi. See pole aga võimatu, kuna Heirens teenis vangla ajal, kui 15. jaanuar 1947 ümber veeres. Teised teoreetivad, et Heirens oli mõlemas mõrvas süütu ja et tõelist sarimõrvarit ei mõistetud kunagi süüdi.


Võimalik politsei varjamine

Agness Underwood oli The Herald-Expressis olnud kaksteist aastat, kui tabas Black Dahlia juhtumit. LAPD tapmisdetektiiv-leitnant Ray Giese produtseeris Agnessit Elizabeth Shortsi juhtumi suunas, samal ajal kui LAPD jätkas juhtmete otsimist. Agness kajastas esimese Elizabeth Shortsi mõrvas vahistatud kahtlustatava Robert M. “Punase” Manley intervjuu. Lugu “Punane” räägib oma lugu romantikast koos “Dahliaga” jooksis väljaandes The Herald-Express ja Agness sai selle järgi joone.


Manleyga vestlusele järgnenud hommikul võeti Agness äkki juhtumist. Tema juhtumile määramiseks kulus kaks päeva; siiski tõmmati ta peaaegu kohe uuesti juhtumist lahti. See aeg oli püsiv. Agness oli šokeeritud, kui ta määrati selle asemel linna laua taha. Lõppude lõpuks oli ta olnud üks esimesi naisi, kes juhtis Ameerika Ühendriikide suurlinna päevalehes linna toimetusi.

Üks teooria, miks Agness Black Dahlia juhtumist eemaldati, on see, et ta oli liiga lähedal Elizabeth Shortsi mõrva tõe väljaselgitamisele. Kui LAPD oleks püüdnud tapjat kaitsta, oleks võinud nad teda ülendada, et ta hoiduks juhtumi lõpetamisest eemal.

dcffaf6fb6

Kakskümmend üks vandekohtunikku moodustasid osa Elizabeth Shortsi kohtuasja suurest žüriist.

Politsei varjamise teooriat käsitleti ka 1949. aastal, kui Black Dahlia juhtum oli veel lahtine. Suur žürii kutsuti kokku 1949. aasta alguses, et uurida Elizabeth Shortsi mõrvu ja hinnata politsei korruptsiooni või varjamise võimalust. Kahekümne ühel vandekohtunikul polnud kahtlustatavat süüdistust Elizabeth Shortsi mõrvas. Esitatud tõenditega nimetasid nad peamise kahtlustatavana Leslie Dilloni. Kuid Dillonile ei esitatud kunagi süüdistust. Ehkki leidus palju kaudseid tõendeid, et teda pidada Elizabethi mõrvariks, oli kahel põhjusel teda kohtu alla andmata.


Esimene põhjus oli see, et Dillon oli ebaseaduslikult kinni peetud, ja teine ​​põhjus - konkreetsete tõendite puudumine. Kui kohtuprotsess tegelikult aset leiab, olid mõned tunnistajad nõus kohale tulema ja ütlevad, et Dillon viibis mõrva ajal San Franciscos. LAPD arvas, et neil tunnistajatel puudub usaldusväärsus ja nad ei tahtnud, et nad veenksid žüriid Dilloni süütuses.


1949. aasta suure žürii raport leidis politsei korruptsiooni kohta järgmist.

"Taunitavad tingimused, mis osutavad mõne maakonna õiguskaitseorganite korruptiivsele tegevusele ja üleastumisele ... murettekitavalt suurenenud lahendamata mõrvade arv ... jurisdiktsioonivaidlused ja armukadedus õiguskaitseasutuste seas."

Kuni tänaseni pole suur žürii kunagi Elizabeth Shortsi mõrvas kahtlustatavatele süüdistusi esitanud. Suure žürii järeldused tõid siiski esile politsei korruptsiooni laviini kõrgeimal kohal. Armukadedus ja salastatus olid LAPD liikmete seas tavalised, mistõttu juhtumite teavet ei edastatud sageli õigesti. LAPD sai kogu süsteemis häiringut, sealhulgas politseiülem Clemence Horralli vallandamise LAPD-st.

Kommentaare ei ole: