1928. aastal ilmus Bernhard Linde kaudtõlge saksa keelest, mis kandis pealkirja "Vahva sõduri Švejki seiklused ilmasõja kestel".
Tõelise tuntuse ja populaarsuse saavutas Švejk Eestis siiski alles 1960. aastal ilmunud Lembit Remmelgase tõlkega, millest on hiljem ilmunud ka mitmeid kordustrükke (1975, 1995).
Just Franz Ferdinandi tapmine ja sellele järgnenud esimene maailmasõda tõid Euroopasse revolutsioonid ja poliitiliste korralduste muutumise, mille tulemusteks olid Euroopa keisririikide ja kuningriikide kokkuvarisemine ja vabariikide teke. Vahetult pärast maailmasõda või maailmasõja lõpuaastatel toimusid paljudes riikides revolutsioonid (Näiteks: Saksamaa novembrirevolutsioon või Venemaa oktoobrirevolutsioon ja veebruarirevolutsioon), mis asendasid monarhia vabariigiga. Samamoodi tekkisid samal ajal Euroopasse uued riigid (kaasa arvatud Eesti Vabariik). Ühtlasi suutis esimene maailmasõda täita need eesmärgid (eesmärgiks oli monarhistlikes riikides demokraatia kehtestamine), mis varem, 1848. aasta revolutsioonidega läbi kukkusid (üheks erandiks on Prantsusmaa, kus see revolutsioonikord püsima jäi.).