Linnafotograafia näpunäited
Päikese loojudes proovige teistmoodi linnafotograafiat. Miljonid tuled annavad teile võimaluse jäädvustada vapustavaid öiseid linnavaateid.
Vaadake, kuidas see fotograaf demonstreerib erinevaid tehnikaid öist Londonit pildistades.
Videvik ja öine fotograafia töötavad linnas eriti hästi. Kuid nõrgas valguses pildistamise jaoks on siiski vaja spetsiaalset varustust ja natukene teadmisi.
Kõigepealt leidke hea vaatenurk, näiteks proovige minna katustele, et näha linnasiluetti. Kui pildistate tänavalt, siis pakuvad üle vee, näiteks üle jõe või sadama, tehtud pildid dramaatilisi peegeldusi.
Sageli on parim aeg öiste piltide tegemiseks pärast päikese loojumist, kuid enne taeva täielikku pimedaks minemist. Nendel võtetel on taevas natukene sinakat värvi ja need on tihti ilusamad kui musta taeva või ainult linnatuledest valgustatud taevaga pildid.
8 s, f/5.6, ISO 100, võte 24 mm juures
Kasutades lainurkobjektiivi ja sekundite pikkust säriaega, saate jäädvustada linnakuma ja taevast.
Müra minimeerimiseks ja hea pildikvaliteedi säilitamiseks kasutage madalat ISO-seadet ja umbes f/5.6 suurust ava. See tähendab aeglase säriaja kasutamist, mistõttu peate oma kaamerat toetama, et vältida säritamise ajal liigutusi.
4 s, f/5.6, ISO 100, võte 50 mm juures
Kasutades 50 mm suuruse fookuskaugusega objektiivi, saate teravustada linnatulesid. Säriaega vähendades muutub taevas tumedamaks ja rõhutatakse rohkem Londoni siluetti.
Looge oma võte reaalajas vaatega ekraani kasutades; valgustatud ekraan on täiuslik pimedas nägemiseks. Saate säri reguleerida, kasutades särikompensatsiooni või täismanuaalses režiimis ekraani vaadates.
Teravustamiseks valige kas reaalajas vaatega automaatteravustamine või lülitage oma objektiiv käsitsi teravustamisele ja kasutage suurendatud reaalajas vaadet.
Kasutage kaugpäästikut või kaugsäritust, et vältida kaamera värisemist. Alternatiivselt saate kasutada 2-sekundilist taimerit, et anda kaamerale aega kohaneda pärast säri seadistamist, kuid enne säritamist. Kui teie kaameras on sisseehitatud Wi-Fi, saate seadete juhtimiseks, säri vaatamiseks ja pildistamiseks kasutada nutitelefoni rakendust Canon Connect. Seejärel saate pildi alla laadida, et see kiiresti sotsiaalmeedia kontodele või blogisse üles laadida – kõike oma telefonist.
Valge tasakaalu muutmine loob erinevaid efekte; seadistage selleks volframlamp, et luua jahedaid siniseid toone, või päevavalgus, et luua sooja kuma. Parima pildikvaliteedi ja paindlikkuse saavutamiseks jäädvustage RAW-formaadis ja valige valge tasakaal järeltöötluse ajal.
Kasutage ära pikka säri, valides asukoha, mis arvestab liikumisega, näiteks eristuvast tähisest mööduvate sõidukitega. Määrake säri mõnesekundilise säriaja põhjal. Oodake, kuni liiklus tihedamaks muutub enne, kui katikunuppu vajutate. Vaadake, kuidas sõidukid muutuvad häguseks kuni peaaegu nähtamatuks ning esi- ja tagatuled sähvatavad terves kaadris loominguliste mustritena. Muutke säriaega, et efekt oleks teistsugune.
Kasutades linnatulesid tagataustana, saate luua suurepäraseid portreepilte. Selleks peab teie kaamera olema statiivil ja kas kaamerasisene välk või (kui see on kinnitatud) väline välk sisse lülitatud. Kasutage sarnast säriseadet nagu linna valgusjadade jäädvustamisel, kuid võib-olla peaksite ISO-valgustundlikkust tõstma, et piirata säriaega ühe või kahe sekundiga, et teie modell ei peaks kaua paigal olema. Kui teie kaamera seda võimaldab, võite sarnase seadistuse loomiseks kasutada ka öise portree režiimi.
2 s, f/14, ISO 200, võte 35 mm juures
Linnatulede ja välgu valguse vahel tasakaalu leidmine on hea viis huvitavate öiste portreepiltide loomiseks.
Linn pakub lõputuid loomingulisi võimalusi ja asukohti, mida saate kasutada terve aasta vältel. Niisketel õhtutel pärast vihmasaju taandumist saate luua kauneid peegeldusi. Samuti saate jäädvustada kristallselgeid öid, kus valgus on võimalikult puhas.
Olenemata olukorrast, proovige öösel pildistamist, kui järgmine kord linnas peatute.