1. Abielu plussid ja miinused
Abielu plussid:
- Kooselu on ametlikult registreeritud
- üks kindel partner
- Lahkumineku korral on vara jagamine seadustega reguleeritud.
Abielu miinused:
- Kaob võimalus valida partnerit
- Suhte lagunemise tuleb ette võtta kulukas lahutamisprotsess
2. Registreeritud abielu ja vabaabielu sarnased ja erinevad ülesanded
Registreeritud abielu ja vabaabielu sarnased ülesanded:
- Turvatunde tekitamine
- Ühiselu kindlustamine
- Pere majandusliku olukorra parandamine
- Seksuaalsuse kontrollimine
- Töö jaotamine
- Laste kasvatamine lähedase kooselu õhkkonnas
- Kultuuri õpetamine järgnevale sugupõlvele
Registreeritud abielu ja vabaabielu erinevad ülesanded:
- Abieluga kaasneb kohustus hoida ühisvara, kuid vabaabielus olles see kohustus puudub.
- Vabaabielus olles võib partner niisama jalga lasta ehk vabaabielust võib iga hetk lahkuda.
3. Kuidas mõjutab perekonda Eesti elanike konkurentsile ja majanduslikule edule suunatud mõtteviis?
Eesti elanike konkurentsile ja majanduslikule edule suunatud mõtteviis muudab perekonnad väikesteks, kuhu kuuluvad ema, isa ja nende lapsed. Lapsi tavaliselt üle kolme ei ole. Mõnikord on ka ainult üks laps. See on nii, sest Eesti elanikud keskenduvad perekonna asemel rohkem majanduslikule konkureerimisele ja edu saavutamisele ning neil ei ole aega, et tegeleda rohkemate laste õpetamise, kasvatamisega.
4. Perekond 50.-aasta pärast
50.-aasta pärast võivad olla populaarsed inimese ja roboti vahelised abielud ja vabaabielud. Seda sellepärast, et robot võib olla üksikule inimesele, kes on kaaslase kaotanud või kes pole suutnud endale kaaslast leida, olla ainuke kaaslane. Robot võib inimest vastuvaidlemata aidata.
50.-aasta pärast võib-olla populaarne ka külalisabielu, sest mõned töökohad võivad vajada pidevat ringireisimist. Samuti võivad inimesed oma tulevase partneri leida internetist. Ja nad võivad oma tulevase partneri leida ka reisi ajal, kas kohalike või teisest riigist pärit turistide hulgast, kes mingil põhjusel ei saa sinu kodumaale tulla või ei saa sina nende kodumaale minna.
5. Kas kooselu, kus puuduvad lapsed saab perekonnaks nimetada? Põhjendus.
Kooselu, kus puuduvad lapsed saab perekonnaks nimetada ainult siis, kui laste saamine või lastekodust võtmine on tulevikus plaanis või kui lapsed on juba kodust lahkunud. Sest mina pean perekonnaks seda lastetut kooselu, kes vähemalt plaanib tulevikus lapsi saada ning ka seda lastetut kooselu, kus lapsed on juba suureks kasvanud ja kodust lahkunud.
6. Mida tähendab ütlus, et perekonnast teevad perekonna head omavahelised suhted ja tunded?
See ütlus tähendab, et perekonnas on väga tähtis see, kui head on perekonnaliikmete omavahelised suhted ning kui hästi perekonnaliikmed üksteist ja üksteise emotsionaalseid piire tunnevad. See ütlus tähendab, et perekonnaliikmete vahel peaksid olema head tunded ja suhted. Selle ütluse järgi on ainult sellisel juhul perekond õige perekond.