Tesla pidas plaani teha traadita elektriühendus.
Saab teha nii väidetavalt (kujutage vaimusilmas ette): et on üks võnkering, selline tavaline, poolist ja kondensaatorist koosnev. Aga oh häda, kui see ring nüüd pooleks lüüa, nii, et täpselt pooli keskelt ja täpselt konde plaatide vahelt...Siis moodustub kaks eraldiseisvat elementi. Kui mõlemil nüüd üks ots, see pooli poolne, mättasse ühendada ja kondendsaatori plaat õhku riputada, siis tekib ühte elementi ergutades mõlema vahel resonants ja seda mitme meetri kuni mitmesaja kilomeetri taha (hästi skaleeritav). Asi pidi töötama suht kõrge kasuteguriga.
Et selline Tesla poolt avastatud süsteem siis. Kusjuures, see mis nende vahel toimub ei olevat tavaline EM laine vaid.. hmm, skalaar- või potensiaalilaine(?).
Läheb läbi ka faraday puurist. Lisaks paistab see laine liikuvat kiirusel 1,5 c, mis omakorda paistvat sellest, et kui nt 7MHz-l resoneeruva süsteemi sagedust maha kruttima hakata, siis uus ülekanne tekib kuskil 3,5 MHz juures, aga oluliselt nõrgem.
Fancyd asjaolud on nt need, et taatja "teab" kuna vastuvõtja vastu võtab, ning vastu võtavad ainult need riistad, mis sellel sagedusel resoneeruvad. Seega, tüüpilist elektromagnetlainele iseloomulikku kahjulikku mõju inimesele ei tohiks olla. Veel vingem on see (Tesla sõnul), et madalad sagedused interakteeruvad ajuga ja tekitavad huvitavaid kogemusi (ka surm on võimalik) :-P
Tesla demos kaugjuhitavat paati, mis töötas selle tehnoloogiaga (vaidles ka Hertzile vastu, kuna pidas viimase lainet mõttetuks ja nö "valeks teeks")
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar